Zastava 750
750 M LUXE
Bensiini /
Vuosimalli 1975
Hinta 12900 €
+ toimistomaksu 180 €
Perustiedot
- Zastava tarina:
- Auto myytiin uutena Jyväskylään 1975 ja autolla ehdittiin ajamaan n.27tkm 1980 asti, jonka jälkeen koneeseen tuli vika.
- Auto vietiin kuivaan halliin, jossa se odotti korjaus intoa aina vuoteen 1999 asti. Korjaus into löytyi lopulta seuraavalta omistajalta joka oli sukua ensimmäiselle omistajalle, joka laitatti tekniikan kuntoon ja auto saatiin takaisin tienpäälle vuonna 2001. Samalle tämä täysin alkuperäinen, uskomattoman vähän ajettu yksilö museokatsastettiin.
- Tästä on siis taianomainen aikakapseli, asiaa ymmärtävälle. Toista vastaavan kuntoista ei tule suomessa , jos missään muuallakaan vastaan.
- Kaikki paperit, kuvia jne alkuperäisiä papereita, kansioita jne löytyy tämän uskomattoman tarinan tueksi. Tosiaan 2-omistajan auto.
- Seuraava katsastus: 3.5.2028, 4 vuoden katsastusväli, Museorekisteröity!
- Tervetuloa ihastumaan!
100EX/2000 / Sama suku omistanut uudesta / Museorekisteröity / Poikkeuksellisen hieno yksilö ja historia! - Todella hienokuntoinen yksilö ja historia! Museorekisteröity vuonna 2001 joten katsastusväli 4 vuotta ja halvat käyttökustannukset. Paljon dokumenttia, tule ja tutustu Zastavaan!
Yläpuolelta klikkaamalla löydät tarkemmat varustetiedot.
Muuten, tarvitsetko autoosi lämmitintä tai vetokoukkua? Onnistuu, asennamme nämä luotettavasti ja ammattitaidolla. Meiltä saat myös kattavan lisäturvan. Kysy lisää!
Aika hieno Zastava, vai mitä? Haluaisitko tietää lisää tai käydä koeajolla?
Täytä ja lähetä tämä lomake ja olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian.
Laske rahoitus
= 0 €/kk
Hae edullinen rahoitus tälle ajoneuvolle OP:sta
Huomioithan, että laskurin antamat luvut ovat suuntaa-antavia. Pyydä sinulle räätälöity ja yksilöity rahoitustarjous myyjältäsi, puh 010 574 6850 tai . Edellyttää hyväksytyn luottopäätöksen.
Perustiedot
Ota yhteyttä myyntiin
Ensimmäisen vapaan myyjän tavoitat tästä numerosta:
Jiri Sikiö
Ari Salonen
Mika Järvinen
Jari Neuvonen